Andrzej Łyziński Piłka nożna

8 oddanych głosów

Głosowanie zakończone

53 miejsce w rankingu

Andrzej Łyziński to prawdziwa ikona ostrołęckiej piłki nożnej. Przez trzynaście sezonów 38-letni obecnie golkiper reprezentował barwy ostrołęckich klubów - Narwi, a obecnie Korony. Przez kilkanaście sezonów z dumą reprezentował nasze miasto rozgrywając w sumie blisko czterysta oficjalnych meczów.

Andrzej Łyziński jest wychowankiem Stoczniowca Płock. W 2000 roku jako 20-latek trafił do GKS Targówek, który z powodzeniem reprezentował przez cztery sezony. Następnie w 2004 trafił do Ostrołęki, która mogła być dla niego odskocznią do jeszcze większej kariery. W barwach niebiesko-czerwonych zadomowił się jednak na tyle dobrze, że występował regularnie przez kolejny 4.5 sezonu, a następnie wiosną reprezentował GKS Targówek.

Jesienią 2009 roku ponownie powrócił do niebiesko-czerwonych barw i występował w niej przez kolejne pięć sezonów. W 2014 roku lecząc kontuzję przeniósł się do Korony Ostrołęka, której stał się grającym szkoleniowcem. Następnie przez 1.5 roku bronił barw Ostrovii Ostrów Mazowiecka, a jesienią 2017 roku ponownie zdecydował się na grę w barwach Korony Ostrołęka, z którą wywalczył w ubiegłym sezonie trzecią lokatę w IV lidze mazowieckiej. Po sezonie poinformował o zakończeniu swojej piłkarskiej kariery, ale ze względu na problemy przy obsadzie pozycji bramkarza, powrócił w rundzie jesiennej, aby pomóc drużynie wydostać się ze strefy spadkowej.

Do Sportowca Roku 2018 został nominowany za całokształt sportowej kariery.

Dyscyplina: Piłka nożna
Klub: OTS Korona Ostrołęka
Miasto: Ostrołęka

Andrzej Łyziński

Głosowanie zostało zakończone


Pozostali kandydaci

Sponsorzy

Partnerzy

  • DJ Jacek
  • Foton
  • HDST
  • AD Media

Patronat medialny