Angelika Wikieł Pływanie

10 oddanych głosów

Jeszcze miesiąc głosowania

Obecnie poza rankingiem

Angelika Wikieł po powrocie do Ostrołęki ambitnie walczy o kolejne dobre wyniki w barwach Klubu Pływackiego Narew. W sezonie 2018 zawodniczka rywalizują pod wodzą swojej siostry trenerki Manueli Wikieł walczyła m.in. zawodach Pucharu Polski i Mistrzostwach Polski.

Duży sukces Angelika Wikieł zanotowała w Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców, które odbyły się w maju w Łodzi. Ostrołęczanka zdobyła brązowy medal w kategorii młodzieżowców, na 200 metrów stylem klasycznym. Na dystansie o połowę krótszym finiszowała na czwartej pozycji.

Po wakacyjnej przerwie zawodniczka Narwi bardzo udanie prezentowała się w październikowych Mistrzostwach Ostrołęki zdobyła złoty medal na 100 metrów stylem klasycznym i 200 metrów stylem dowolnym. W klasyfikacji zawodniczek 17-letnich i starszych okazała się zdecydowanie najlepsza, co z pewnością dało bodziec do dalszej wytężonej pracy na treningach.

W listopadowych zawodach Łodzi w zawodach Arena Grand Prix Pucharu Polski Angelika Wikieł startowała na dystansach 50, 100 i 200 metrów. Wyniki na poszczególnych dystansach sprawiły, że w klasyfikacji łącznej została siódmą zawodniczką całej imprezy. Zawody były elementem przygotowań do najważniejszej imprezy sezonu, czyli Zimowych Mistrzostw Polski w Lublinie.

Angelika Wikieł pod wodzą swojej siostry - Manueli w zawodach zaprezentowała się z jak najlepszej strony i wywalczyła dwa srebrne medale w gronie młodzieżowców. Pierwsze srebro zdobyła na 50 metrów stylem dowolnym, a następnie drugie na 200 metrów stylem dowolnym. W zawodach mogła zdobyć jeszcze trzeci krążek, ale rywalizację na 100 metrów ukończyła tuż za podium.

Dyscyplina: Pływanie
Klub: KP Narew Ostrołęka
Miasto: Ostrołęka

Angelika Wikieł

Zagłosuj

Angelika Wikieł
czeka na twój głos

Wyślij SMS o treści
TC.NAJLEPSZY.243
na numer 71068

Jeszcze miesiąc głosowania

Koszt SMS-a to 1,23 zł brutto. Usługa jest dostępna we wszystkich polskich sieciach komórkowych. Usługę SMS obsługuje Centrum Technologii Mobilnych Mobiltek S.A. Właściciel serwisu: PRO-NET Krzysztof Chojnowski, ul. Insurekcyjna 6B, 07-410 Ostrołęka. Problem? Napisz do nas na adres lub złóż reklamację bezpośrednio w firmie Mobiltek.

Sponsorzy

Partnerzy

  • DJ Jacek
  • Foton
  • HDST
  • AD Media

Patronat medialny