Damian Świerdzewski Lekkoatletyka

brak oddanych głosów

Jeszcze miesiąc głosowania

Obecnie poza rankingiem

Damian Świerdzewski to utalentowany zawodnik z Dzbenina, który od kilku sezonów stale udowadnia, że warto w niego inwestować. Reprezentant gminy Rzekuń notuje wartościowe wyniki w kolejnych startach, a w obecnym sezonie świetnie zaprezentował się na trasie Półmaratonu Kurpiowskiego.

Damian Świerdzewski trasie o długości 21.097 km potrafił narzucić mocne tempo i jak równy z równym rywalizować ze swoim odwiecznym rywalem Przemysławem Dąbrowskim, a także zawodnikami z Ukrainy i Białorusi. Ostatecznie linię mety przekroczył na najlepszym w karierze piątym miejscu ze świetnymi wynikiem 1:11:01.

Utalentowany zawodnik startujący pod szyldem Następny Krok z powodzeniem rywalizował również w mniejszych biegach rozgrywanych w kraju. W Ostrołęce zajął drugie miejsce w tradycyjnie przeprowadzonym bieg Tropem Wilczym na dystansie 5 km z czasem 15 minut i 37 sekund.

Zawodnik reprezentujący Następny Krok zajął także drugie miejsce w Krakowskim Biegu na dystansie 10 km z czasem 31:11 sekund, będącym nowym rekordem życiowym. Trzecią lokatę w wywalczył w IX Ogólnopolskim Biegu Raszyńskim na 10 km - 32:45. Na ósmej pozycji ukończył 11. PKO Poznań Półmaraton z czasem 1:10:53, W City Run w Białymstoku na 5 km zajął czwarte miejsce z rezultatem 15 minut i 18 sekund.

Damian Świerdzewski zadebiutował także w biegu górskim Maraton Karkonoski, gdzie zajął drugą lokatę z czasem 1:30:20. W dziewiątej edycji PGE Bieg Siedleckiego Jacka zajął czwarte miejsce z czasem 1:10:17. Po zakończonym sezonie pozostał niedosyt, bo kontuzji wyeliminowała go z kilku jesiennych biegów, w tym maratonu.

Dyscyplina: Lekkoatletyka
Klub: Następny Krok
Miasto: Dzbenin

Damian Świerdzewski

Zagłosuj

Damian Świerdzewski
czeka na twój głos

Wyślij SMS o treści
TC.NAJLEPSZY.250
na numer 71068

Jeszcze miesiąc głosowania

Koszt SMS-a to 1,23 zł brutto. Usługa jest dostępna we wszystkich polskich sieciach komórkowych. Usługę SMS obsługuje Centrum Technologii Mobilnych Mobiltek S.A. Właściciel serwisu: PRO-NET Krzysztof Chojnowski, ul. Insurekcyjna 6B, 07-410 Ostrołęka. Problem? Napisz do nas na adres lub złóż reklamację bezpośrednio w firmie Mobiltek.

Sponsorzy

Partnerzy

  • DJ Jacek
  • Foton
  • HDST
  • AD Media

Patronat medialny