Dominika Pyskło Karate

79 oddanych głosów

Głosowanie zakończone

18 miejsce w rankingu

Dominika Pyskło to utalentowana zawodniczka Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin, która w kolejnych startach notuje na swoim koncie bardzo wartościowe wyniki. Sezon 2018 był kolejnym bardzo udanym w karierze, a zarazem pełnym nowych wyzwań.

‌Świetną dyspozycję Dominika Pyskło zaprezentowała na starcie sezonu w Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego, gdzie w kategorii juniorek wywalczyła złote medale, zarówno w konkurencji kumite i kata. Zawodniczka Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin pokazała, że powinien być to kolejny sezon bardzo udanych startów.

Kolejnym, historycznym startem dla podopiecznej sensei Wiesława Orzoł był udział w mistrzostwach świata w Tokio. Z pewnością sam start w imprezie tej rangi był spełnieniem marzeń utalentowanej zawodniczki. W zawodach przeprowadzonych w stolicy Japonii Dominika Pyskło przegrała z reprezentantką gospodarzy i powróciła z zawodów z cennym doświadczeniem.

Kolejnym startem dla zawodniczki Ostrołęckiego KKK były Mistrzostwa Europy w Warnie, gdzie podopieczna sensei Wiesława Orzoła zdobyła brązowy medal, pokonując Lulię Nedelcu z Rumunii w walce o strefę medalową, a w półfinale przegrała z Rosjanką Marią Kozanashvilli.

Dominika Pyskło bardzo udanie rywalizowała także w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców w Ełku, gdzie wywalczyła srebrny medal w kategorii -60 kg. Sezon 2018 zakończyła udanym występem w Pucharze Polski Seniorów w Szczecinku, gdzie w kumite stanęła najniższym stopniu podium.

Dyscyplina: Karate
Klub: Ostrołęcki KKK
Miasto: Ostrołęka