Emilia Kołakowska Boks

14 oddanych głosów

Głosowanie zakończone

42 miejsce w rankingu

Pięściarka Emilia Kołakowska to jeden z największych obecnie talentów w Victorii Ostrołęka, szlifująca formę pod wodzą trenerów Pawła Czartoryskiego i Daniela Zaręby. Największy sukces zanotowała w zawodach Pucharu Polski Kadetek, zdobywając brązowy medal.

Emilia trafiła na treningi za namową swojego taty Janusza Kołakowskiego przed rokiem w 2017 roku. Miała w sobie dużo energii i trzeba było ją spożytkować w odpowiednim kierunku. Ciężka praca na treningach pozwala czynić stałe postępy i coraz lepiej prezentować się w ringu.

Dla Emilii pierwszą imprezą w karierze były eliminacje do mistrzostw Polski w kategorii kadetek, które zostały przeprowadzone w kwietniu. Niestety ostrołęczanka musiała uznać w nich wyższość zawodniczki z Radomia i przegrywając niejednogłośnie 1:2, nie uzyskała kwalifikacji na najważniejszą imprezę w sezonie.

W efekcie przygotowania podążyły w kierunku Pucharu Polski Kadetek. W zawodach przeprowadzonych w Grudziądzu ostrołęczanka zdobyła brązowy medal w kategorii -60 kg, przegrywając półfinałowe starcie z Kingą Kotowicz z MLKS Sparta Złotów. Rywalka okazała się zawodniczką bardziej doświadczoną i zasłużenie wygrała walkę.

W 2019 roku celem stawianym przed zawodniczką będzie walka o medal Mistrzostwach Polski Kadetek.