Jakub Waszkiewicz Boks

2 oddane głosy

Głosowanie zakończone

59 miejsce w rankingu

Jakub Waszkiewicz to młody i wciąż bardzo obiecujący pięściarz Victorii Ostrołęka, który w każdym kolejnym sezonie zapisuje na swoim wartościowe wyniki. W sezonie 2018 podopieczny trenerów Pawła Czartoryskiego i Daniela Zaręby nie zaprezentował jednak pełni swojego potencjału.

W rozgrywanych w marcu Mistrzostwach Polski Juniorów w Grudziądzu utalentowany ostrołęczanin walczył ambitnie, ale nie zdołał awansować do strefy medalowej. Podobnie było w przeprowadzonych również w Grudziądzu zawodach Pucharu Polski Juniorów, gdzie podopieczny trenerów Pawła Czartoryskiego i Daniela Zaręby stoczył dobre walki, ale medalu z imprezy nie przywiózł.

Sukcesem wychowanka Victorii Ostrołęka zakończył się za to XVIII Międzynarodowy Turniej im. Michała Szczepana, który odbył się w nowo wybudowanej hali Centrum Sportu w Raszynie. W zawodach Jakub Waszkiewicz pokonał na punkty Kacpra Łaszczyka z KS KnockOut Bielany i zwyciężył w zawodach zdobywając złoty medal.

Sezon 2018 również zakończył sukces w Międzynarodowym Mikołajkowym Turnieju Bokserskim w Białymstoku, gdzie zajął drugie miejsce. W finale ostrołęczanin przegrał z reprezentantem Danielem Dołowym z Nowego Dworu Mazowieckiego. Z pewnością Jakub Waszkiewicz to duży sportowy talent, który w kolejnych latach powinien jeszcze niejednokrotnie o sobie przypomnieć.