Maria Jasko Karate

1 oddany głos

Głosowanie zakończone

61 miejsce w rankingu

Maria Jasko to jedna z najbardziej obecnie utytułowanych zawodniczek w kraju w karate kyokushin. Reprezentantka gminy Małkinia Górna ma za sobą także świetne starty w 2018 roku, a najważniejszym z nich był srebrny medal Mistrzostw Europy Open w Mołdawii.

Mistrzostwa Europy w kategorii open to najważniejszy turniej na Starym Kontynencie. Zawodniczki nie są dzielone na kategorie wagowe, dlatego rywalizacja o zajęcie miejsca na podium jest niezwykle zacięta i emocjonująca. Maria Jasko w zawodach stoczyła bardzo dobre walki. W półfinale pokonała Mariannę Krashakovą z Rosji i zapewniła sobie srebrny medal.

W finałowym pojedynku lepsza okazała się Rosjanka Ksenia Zasorina. W efekcie zawodniczka małkińskiej Akademii Yokozuna powróciła z Mołdawii z tytułem wicemistrzyni Europy. To nie jedyny sukces zawodniczki z Małkini Górnej.

Zawodniczka Akademii Yokuzuna po raz drugi w karierze zwyciężyła w prestiżowych Otwartych Mistrzostwach Ameryk. W finałowym pojedynku utytułowana karateczka pokonała Japonkę Yukinę Odę. Maria Jasko startowała również w mistrzostwach świata w Kraju Kwitnącej Wiśni, gdzie uplasowała się tuż za podium.

Dyscyplina: Karate
Klub: Akadamia Yokozuna
Miasto: Małkinia Górna

Maria Jasko

Głosowanie zostało zakończone


Pozostali kandydaci

Sponsorzy

Partnerzy

  • DJ Jacek
  • Foton
  • HDST
  • AD Media

Patronat medialny