Przemysław Dąbrowski Lekkoatletyka

12 oddanych głosów

Głosowanie zakończone

45 miejsce w rankingu

Przemysław Dąbrowski to zawodnik, który przyzwyczaił kibiców już do świetnych wyników uzyskiwanych w ogólnopolskich imprezach wysokiej rangi. Dla reprezentanta gminy Rzekuń sezon 2018 był kolejnym bardzo udanym w karierze, gdzie nie zabrakło sukcesów m.in. na dystansie półmaratonu i maratonu.

Początek sezonu dla Przemysława Dąbrowskiego to rywalizacja w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym" w Ostrołęce, gdzie zawodnik z gminy Rzekuń odniósł pewne zwycięstwo. Można powiedzieć, że dla utytułowanego już lekkoatlety był to dobry rozruch przed serią startów i sukcesów. W kolejnym starcie w Żaganiu Przemysław Dąbrowski wywalczył Drużynowe Mistrzostwo Polski i awans na zawody Pucharu Europy. W kolejnych startach zawodnik z Rzekunia wygrał Leśny Bieg w Czarnowcu i Cross Szalonego Kurpsia w Ostrołęce. Następnie wraz z kolegami z Prefbet Śniadowo-Łomża zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski na 10000 m w Łomży.

Bardzo znaczącym sukcesem było zwycięstwo w XXIV Półmaratonie Kurpiowskim, gdzie zwyciężył po raz drugi z rzędu. Na swoim koncie zapisał także kolejny triumf w "Zabiegaj o-Borki" w gminie Olszewo-Borki, zwycięstwo w Grand Prix Traktu Brzeskiego i drugą lokatę w Siedleckim Półmaratonie. W 36 PKO Wrocław Maraton Przemysław Dąbrowski zajął ósme miejsce oraz trzecie w gronie Polaków. W kolejnym starcie w 6 PKO Rzeszów Maraton zajął trzecią lokatę, a sezon zakończył zwycięstwem w Półmaratonie w Ostrowi Mazowieckiej, odnosząc kolejne zwycięstwo z rzędu.

Dyscyplina: Lekkoatletyka
Klub: Agro-Metal Ostrołęka, Dąbrowski Team
Miasto: Rzekuń

Przemysław Dąbrowski

Głosowanie zostało zakończone


Pozostali kandydaci

Sponsorzy

Partnerzy

  • DJ Jacek
  • Foton
  • HDST
  • AD Media

Patronat medialny