Zofia Sobotka Karate

30 oddanych głosów

Głosowanie zakończone

29 miejsce w rankingu

Zofia Sobotka to utalentowana zawodniczka Brokowskiego Klubu Karate Kyokushinkai, który od kilku lat odnosi sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej. Podopieczna sensei Zbigniewa Wójcickiego ma za sobą także bardzo udany sezon 2018.

Pierwszym poważnym sprawdzianem formy zawodniczki Brokowskiego KKK były Mistrzostwach Mazowsza przeprowadzone w Zielonce. Podopieczna sensei Zbigniewa Wójcickiego wywalczyła srebrny medal, zostając tym samym wicemistrzynią Mazowsza. W zawodach w drodze po medal musiała stoczyć kilka zaciętych i emocjonujących pojedynków.

W kolejnym starcie Zosia Sobotka startując w Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego w Zamościu musiała uznać wyższość rywalki i odpadła w eliminacjach. Kolejnym wyzwaniem dla zawodniczki Brokowskiego KKK był start w Mistrzostwach Europy Juniorów, które zostały przeprowadzone w Varnie w Bułgarii. W fazie eliminacyjnej podopieczna sensei Zbigniewa Wójcickiego trafiła z lepiej przygotowaną do starcia Rosjankę i nie zdołała awansować do strefy medalowej. Z pewnością doświadczenie w Bułgarii może zaprezentować podczas kolejnych startów utalentowanej zawodniczki.

W II Międzynarodowym Turniej Karate Kyokushin Zosia po świetnych walkach zajęła pierwsze miejsce, a kolejne złoto zdobyła w IKO Mazury Cup 2018 w Ostródzie, pokazując, że stać ją na świetne walki w swojej kategorii +60 kg.

Dyscyplina: Karate
Klub: Brokowski KKK