Angelika Wikieł Pływanie

brak oddanych głosów

Głosowanie zakończone

Obecnie poza rankingiem

Angelika Wikieł ma za sobą kolejny sezon w barwach Sekcji Pływania Narwi Ostrołęka. Podopieczna swojej siostry Manueli Wikieł wywalczyła dla Ostrołęki medale w imprezach rangi mistrzostw Polski i z powodzeniem startowała w zawodach z cyklu Grand Prix Polski.

Pierwszym bardzo dużym wyzwaniem dla Angeliki Wikieł były Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu, które odbyły się na 50-metrowej pływalni w Olsztynie. W nich zawodniczka Narwi najlepiej zaprezentowała się na 200 m stylem klasycznym, gdzie uplasowała się tuż za podium z czasem 2:33.61. W gronie młodzieżowców łupem ostrołęczanki padł brązowy medal na tym samym dystansie.

Angelika Wikieł z powodzeniem rywalizowała również w zawodach z cyklu Grand Prix Polski podczas zawodów przeprowadzonych w Lublinie, Warszawie, Ostrowcu Świętokrzyskim, Łodzi i Poznaniu. W imprezach kilkukrotnie stawała na podium, a trzykrotnie była najlepsza na dystansach 100 i 200 m stylem klasycznym.

Najbardziej utytułowana obecnie zawodniczka w naszym mieście miała okazję do zaprezentowania się także przed własną publicznością podczas mistrzostw Ostrołęki. W zawodach wywalczyła dwa złote medale i srebro. W Akademickich Mistrzostwach Polski w Lublinie reprezentując Uczelnię Łazarski Warszawa zdobyła złoto na 100 m stylem klasycznym.

Dyscyplina: Pływanie
Klub: Sekcja Pływania Narwi Ostrołęka
Miasto: Ostrołęka