Dominik Kulesza Podnoszenie ciężarów

18 oddanych głosów

Głosowanie zakończone

31 miejsce w rankingu

Dominik Kulesza to obecnie jeden z najbardziej doświadczonych zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego Atleta Ostrołęka. Podopieczny trenera Władysława Niedźwieckiego ambitnie walczył o sukcesy w szeregu imprez mistrzowskich.

20-letni zawodnik trenuje dyscyplinę olimpijską od niespełna trzech lat, ale ma na koncie coraz więcej wyników, którymi może się śmiało pochwalić. W sezonie 2019 był piątym zawodnikiem wśród seniorów w kategorii wagowej 96 kg podczas Mistrzostw Polski Elite. Zawody ukończył z wynikiem 263 kg (rwanie 118 + podrzut 145) w dwuboju, ustanawiając trzy rekordy życiowe.

Z wynikiem 259 kg w dwuboju zajął dziesiąte miejsce w Międzynarodowym Turnieju im. Jana Hawrylewicza. Na siódmej lokacie został sklasyfikowany w Mistrzostwach Polski Juniorów (U-20) z wynikiem 259 kg (117+142). Brązowy medal podopieczny trenera Władysława Niedźwieckiego wywalczył w Młodzieżowych Mistrzostw Mazowsza (U23), gdzie uzyskał w dwuboju 235 kg (105+130).

Z wynikiem 233 kg (111+122) został dziewiątym zawodnikiem Mistrzostw Polski Juniorów U-20 w Mroczy. Srebrny medal wywalczył w Młodzieżowych Mistrzostwa Mazowsza z wynikiem w dwuboju 243 kg (108+135). Dominik Kulesza to zawodnik niezwykle pracowity, zaangażowany i oddany ukochanej dyscyplinie sportu.

Dyscyplina: Podnoszenie ciężarów
Klub: UKS Atleta Ostrołęka
Miasto: Olszewo-Borki