Jakub Niziński Karate

1616 oddanych głosów

Głosowanie zakończone

2 miejsce w rankingu

Jakub Niziński ma za sobą bardzo udany sezon 2019, w którym startował w szeregu imprez mistrzowskich i zawodów rangi ogólnopolskiej. Największy sukces podopieczny shihana Wiesława Orzoła zanotował w Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzieżowców.

Podczas imprezy przeprowadzonej w Makowie Mazowieckim reprezentant Ostrołęckiego KKK w kategorii -70 kg w gronie juniorów wywalczył złoty medal. Podopieczny shihana Wiesława Orzoła swoje walki wygrywał niezwykle pewnie, pokonując rywali głównie przed czasem.

Na swoim koncie Jakub Niziński zanotował medale w kilku imprezach ogólnopolskich. Na uwagę zasługuje fakt bardzo dobrych wyników uzyskanych w silnie obsadzonych Mistrzostwach Wielkopolski w Pniewach k. Poznania, gdzie w kategorii +65 kg wywalczył złoty medal.

Z powodzeniem rywalizował także w Mistrzostwach Mazowsza w Warszawie, gdzie bez problemów wywalczył złoty medal. W Mistrzostwach Polski Wschodniej w Radzyminie stanął na najniższym stopniu podium. W IX Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta Ciechanów wywalczył trzecią lokatę w konkurencji kata juniorów.

Sezon 2019 Jakub Niziński zakończył bardzo udanym występem w Pucharze Polski Juniorów we Włocławku, gdzie w kategorii -70 kg stanął na najniższym stopniu podium.

Dyscyplina: Karate
Klub: Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin
Miasto: Rzekuń