Kacper Suchowiecki Taekwondo

18 oddanych głosów

Głosowanie zakończone

33 miejsce w rankingu

To był wymarzony sezon dla Kacpra Suchowieckiego. 17-latek z gminy Czarnia został wicemistrzem świata w taekwondo podczas imprezy przeprowadzonej w Brazylii. Dodatkowo zawodnik Taekwon-do Cobra Team razem z drużyną narodową zdobył brązowy medal.

Mieszkaniec miejscowości Surowe w listopadzie 2017 roku i w lipcu 2018 roku wywalczył po brązowym medalu w angielskim Birmingham. 17-letni uczeń drugiej klasy technikum w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce będzie miło wspominał zawody w Ameryce Południowej.

W mistrzostwach taekwondo w brazylijskim Iguazu Falls zanotował znakomite występy. Indywidualnie zdobył srebrny medal, a drużynowo dołożył brąz. Koreańska sztuka walki nie jest tak popularna, jak chociażby karate, ale od Igrzysk Olimpijskich w Sydney w 2000 roku jest nieprzerwanie jedną z konkurencji, w której można walczyć o medale.

Z pewnością dla młodego podopiecznego trenera Piotra Grackiego, który jest jednocześnie trenerem kadry narodowej to bardzo poważne wyzwanie. Z pewnością o sukcesach zawodnika z gminy Czarnia usłyszymy jeszcze niejednokrotnie.

Dyscyplina: Taekwondo
Klub: Taekwon-do Cobra Team
Miasto: Surowe

Kacper Suchowiecki

Głosowanie zostało zakończone


Pozostali kandydaci

Sponsorzy

Partnerzy

  • DJ Jacek
  • Foton
  • HDST

Patronat medialny