Maria Jasko Karate

4 oddane głosy

Głosowanie zakończone

50 miejsce w rankingu

Maria Jasko to wciąż jedna z najbardziej utytułowanych zawodniczek karate kyokushin w naszym kraju. Reprezentantka gminy Małkinia Górna ma za sobą kolejne świetne starty w sezonie 2019, a najważniejszy sukces zanotowała w mistrzostwach Starego Kontynentu.

W XXXIII Wagowych Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin rozgrywanych we Wrocławiu Maria Jasko wywalczyła złoty medal. W finałowym pojedynku po zaciętej i emocjonującej walce pokonała Beatę Opęchowską, reprezentantkę Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin. W tych samych zawodach Marię Jasko uznano za najlepszą zawodniczkę całych mistrzostw.

Maria Jasko w sezonie 2019 zanotowała kolejny sukces również w Otwartych Mistrzostwach Ameryk. Po raz kolejny w kategorii +65 kg w formule kumite full contact zawodniczka małkińskiej Akademii Karate Yokozuna nie miała sobie równych i wywalczyła złoty medal.

Maria Jasko od kilkunastu lat z powodzeniem rywalizuje na arenie krajowej i międzynarodowej odnosząc sukcesy, które plasują ją nie tylko w gronie najlepszych zawodników w kraju, ale również na świecie.

Dyscyplina: Karate
Klub: Akademia Karate Yokozuna
Miasto: Małkinia Górna