Tomasz Jarkowski Kolarstwo szosowe

7 oddanych głosów

Głosowanie zakończone

43 miejsce w rankingu

Tomasz Jarkowski to jeden z najbardziej zapracowanych zawodników Klubu Kolarskiego 24h. W sezonie 2019 wystartował aż w 23 imprezach, pokonując na treningach i zawodach blisko 15 tysięcy kilometrów. Na swoim koncie zapisał wiele wartościowych wyników.

Reprezentant Klubu Kolarskiego 24h sezon wyścigów szosowych rozpoczął tradycyjnie od zawodów o puchar burmistrza miasta Brodnica. W zawodach uplasował się na szóstej lokacie i trzeciej swojej kategorii wiekowej. W kolejnym wyścigu w Bobrowie uplasował się tuż za podium. Następnie ścigał się w Grójcu i Rawie Mazowieckiej.

Duży sukces zanotował w majowej odsłonie zawodów ŻTC w Mińsku Mazowieckim, gdzie zajął drugie miejsce i pierwsze swojej kategorii. Drugą lokatę zajął także w Szumowie w wyścigu o puchar wójta. Na swoim koncie notował kolejne występy w dużym wyścigach w Nowym Targu, Opocznie, Golubiu Dobrzyniu i Tatra Road Race na Podhalu. Z zawodów wracał z dobrymi wynikami, ale poza podium rywalizacji.

W kolejnych zawodach z cyklu ŻTC w Jakubowej, Białej Rawskiej, Ciechanowie i Przasnysz ambitnie walczył o podium. W Jakubowej był drugi w swojej kategorii, a w Przasnyszu zajął trzecią lokatę. Dużym wyzwaniem dla zawodnika był udział w Tour de Pologne Amatorów, w których zajął 72 lokatę na 2372 startujących.

W kolejnych zawodach w Zapiecznem, Międzyborowie, Nieborowie i Górze Kalwarii plasował się na podium w swojej kategorii. W Warce był czwarty open i drugi w swojej kategorii wiekowej. Jesienią startował jeszcze w Żyrardowie, Częstochowie i Warszawie, prezentując wciąż wysoką dyspozycję.

Dyscyplina: Kolarstwo szosowe
Klub: Klub Kolarski 24h
Miasto: Ostrołęka