Dominik Gręda MMA

401 oddanych głosów

Głosowanie zakończone

Obecnie poza rankingiem

Dominik Gręda to jeden z najbardziej perspektywicznych zawodników Uczniowskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego Victoria Ostrołęka w sekcji MMA. Zawodnik prowadzony przez trenera Daniela Zarębę w sezonie 2021 zapisał na swoim koncie znakomity występ w Mistrzostwa Polski MMA.

W stolicy amatorskiego MMA, czyli w Sochaczewie reprezentant UMKS Victoria wywalczył złoty medal w kategorii juniorów do 84 kg. W walce półfinałowej pokonał już w drugiej minucie Nikodema Zaborowskiego z klubu For Your Body Kościerzyna przez dźwignię łokciową. W finale po niezwykle emocjonującej walce odniósł zwycięstwo nad Kacprem Aplasem z klubu Klincz.

Dominik Gręda okazał się najlepszy także w rozgrywanych w Sochoczewie zawodach Pucharu Polski. Zawodnik startujący w barwach Victorii Ostrołęka w kategorii wagowej junior do 84 kg zwyciężył dwa pojedynki i zdobył złoty medal.

Dominik swoje umiejętności parterowe rozwija pod okiem Pawła Skuzy i Gabriela Majka w klubie Berserkers Team Ostrołęka. W 2022 roku zawodnika czekają kolejne wyzwania, w tym m.in. obrona mistrzowskiego tytułu.