Dominik Kowalczyk Lekkoatletyka

256 oddanych głosów

Głosowanie zakończone

Obecnie poza rankingiem

Dominik Kowalczyk to jedna z lekkoatletycznych nadziei. Zawodnik Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki Elektro-Energetyka specjalizuje się w biegach średnich. Podopieczny trenerki Pauliny Pawłowskiej-Żbikowskiej w Mistrzostwach Polski U-18 w biegach przełajowych przeprowadzonych na wymagającej trasie w Tomaszewie Lubelskim na dystansie 3 km uplasował się na czwartej pozycji.

Podopieczny trener Pauliny Pawłowskiej-Żbikowskiej medal wywalczył w Mistrzostwach Polski LZS w biegu na 1500 metrów. W kategorii U18 osiągnął 4:11.20s, co dało brąz. Reprezentant OKLA w tych samych zawodach był ósmy w biegu na 800 metrów (czas 2:02.88s).

Reprezentant OKLA udanie zaprezentował się również w Mistrzostwach Polski w U18 we Włocławku, gdzie na dystansie 3000 m zajął ósmą lokatę z wynikiem 9:00.46. Wyniki osiągnięte przez podopiecznego Pauliny Pawłowskiej-Żbikowskiej są dobrym prognostykiem przed kolejnym sezonem 2022.

Dyscyplina: Lekkoatletyka
Klub: Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki Elektro-Energetyka
Wiek: 17 lat
Miasto: Ostrołęka