Hubert Nakielski Ratownictwo Wodne

34 oddanych głosów

Głosowanie zakończone

Obecnie poza rankingiem

Hubert Nakielski to od kilku lat niekwestionowany lider Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego WOPR-OS w Ostrołęce. Podopieczny trenera Dariusza Małkowskiego świetnie spisywał się w zawodach na arenie krajowej i międzynarodowej również w sezonie 2021.

Kluczowe dla zawodnika były wrześniowe Mistrzostwa Europy w Castellon de la Plana - Hiszpania. Ostrołęczanin wywalczył w nich trzy złote medale (sztafeta 4x50 m z przeszkodami, 4 x 25 m holowanie manekina, 4 x 50 m z pasem).

W Letnich Mistrzostwach Polski w Szczecinie wywalczył siedem medali (złoto, cztery srebra i dwa brązowe). W klasyfikacji łącznej zawodów zajął drugą lokatę.

W Grand Prix Polski w Katowicach, Kędzierzynie-Koźlu i Ostrołęce zdobył w sumie szesnaście medali (sześć złotych, osiem srebrnych i dwa brązowe). W Pomorskiej Lidze dołożył siedem złotych medali i jeden srebrny. W trzech rundach Pomorskiej Ligi wywalczył dziewięć złotych medali i jeden srebrny.

W Zimowych Mistrzostwach Polski w Kościerzynie zdobył cztery medale (dwa złote i dwa brązowe) oraz tytuł wicemistrza Polski w klasyfikacji generalnej. Dodatkowo startował w Akademickich Mistrzostwach Polski w Pływaniu. Podczas zawodów w Lublinie wywalczył złoto, srebro i brąz.

W całym sezonie 2021 zdobył aż 36 medali, w tym 18 z najcenniejszego kruszcu.

Dyscyplina: Ratownictwo Wodne
Klub: Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe WOPR-OS w Ostrołęce
Wiek: 25 lat
Miasto: Ostrołęka