Karolina Brzostek Podnoszenie ciężarów

82 oddanych głosów

Głosowanie zakończone

15 miejsce w rankingu

Karolina Brzostek to bardzo utalentowana zawodniczka Ostrowskiego Uczniowskiego Ludowego Klubu Atletycznego, która ciężką pracę i sumienność w systematycznych treningach przekuwa na sukcesy sportowe. W sezonie 2021 najważniejszym osiągnięciem dla zawodniczki był kolejny medal rangi mistrzostw Polski.

Podopieczna Jarosława Samoraja podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 23 w podnoszeniu ciężarów sięgnęła po złoto. 21-latka nie miała sobie równych. W sumie zaliczyła cztery podejścia. W najlepszym w rwaniu osiągnęła 71 kg, zaś w podrzucie 85 kg. 156 kg w dwuboju pozwoliło jej stanąć na najwyższym stopniu podium. O jej przewadze nad resztą stawki niech świadczy fakt, iż druga Martyna Komorowska z Atlety Gdańsk uzbierała 135 kg.

Podopieczna Jarosława Samoraja odebrała również złote medale za poszczególne boje. Dużym wyróżnieniem dla naszej reprezentantki było czwarte miejsce w klasyfikacji Sinclair'a. Karolina zajęła czwarte miejsce wśród wszystkich kobiet startujących w zawodach.

Brzostek kilkanaście dni wcześniej wystartowała w mistrzostwa Europy do lat 20 i 23, które odbyły się w Finlandii. Podopieczna Jarosława Samoraja rywalizowała w kategorii do 59 kg do lat 23. Reprezentantka Polski zajęła siódme miejsce, uzyskując w dwuboju 158 kg (70+88).

Dyscyplina: Podnoszenie ciężarów
Klub: Uczniowski Ostrowski Ludowy Klub Atletyczny
Miasto:Karolina Brzostek

Głosowanie zostało zakończone


Pozostali kandydaci

Sponsorzy główni

Sponsorzy i partnerzy


Partnerzy

  • Studio Wysmułek
  • DJ Jacek
  • Foton
  • HDST

Patronat medialny