Martyna Narewska Podnoszenie ciężarów

5 oddanych głosów

Głosowanie zakończone

Obecnie poza rankingiem

Martyna Narewska to bardzo utalentowana zawodniczka Uczniowskiego Ostrowskiego Ludowego Klubu Atletycznego Ostrów Mazowiecka. Ciężko pracuje na swoje sukcesy, których z każdym kolejnym sezonem przybywa.

18-latka wywalczyła medale podczas Mistrzostw Polski do lat 20 w podnoszeniu ciężarów. Podopieczna Jarosława Samoraja sięgnęła po trzy krążki. Narewska w kategorii powyżej 87 kg zajęła drugie miejsce. W rwaniu zanotowała 85 kg, zaś w podrzucie 105 kg. Martyna próbowała ostatnim podejściem przeskoczyć Julię Janiak z Unii Hrubieszów, lecz nie udało się. Narewska zakończyła zmagania z wynikiem 190 kg, gorszym o 1 kg od rywalki. Oprócz srebra za dwubój odebrała złoto za rwanie oraz medal za drugie miejsce w podrzucie.

Narewska znakomicie zaprezentowała się podczas Mistrzostw Europy do lat 20 w podnoszeniu ciężarów, które odbywały się w Rovaniemi w Finlandii. Martyna wywalczyła piąte miejsce. Zawodniczka UOLKA Ostrów Mazowiecka w kategorii powyżej 87 kg uzbierała 197 kg w dwuboju. W najlepszym podejściu w rwaniu uzyskała 86 kg, co jest jej nowym rekordem życiowym. Podobnie było w podrzucie, gdzie uniosła sztangę ważącą 111 kg, bijąc "życiówkę".

Dyscyplina: Podnoszenie ciężarów
Klub: UOLKA Ostrów Mazowiecka
Wiek: 18 lat
Miasto: Ostrów Mazowiecka