Aleksandra Dobkowska Lekkoatletyka

9 oddanych głosów

Głosowanie zakończone

Obecnie poza rankingiem

Aleksandra Dobkowska to wielka nadzieja ostrołęckiej lekkiej atletyki. Wyniki osiągnięte w 2022 roku przez zawodniczkę Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki Elektro-Energetyka w pełni pozwalają na takie sformułowania.

Aleksandra nie miała czasu by świętować rozpoczęcie 2022 roku, ponieważ już 2 stycznia udała się na zgrupowanie Zaplecza Kadry Narodowej w Toruniu. Obiecujący rok dla młodej zawodniczki zwiastował wynik osiągnięty 15 stycznia podczas 1 Halowych Zawodów Kontrolnych WMOZLA 2022 w hali AWF Warszawa. Pokonując poprzeczkę zawieszoną na wysokości 165cm młoda sportsmenka wyrównała rekord życiowy w hali. W lutym podopieczna Bartosza Witkowskiego udała się do Rzeszowa by wziąć udział w Halowych Mistrzostwach Polski U18. Na podkarpackiej ziemi zajęła 10 miejsce.

Sezon na otwartej przestrzeni Aleksandra rozpoczęła od mocnego uderzenia. Zwyciężyła w konkursie skoku wzwyż kobiet podczas Mitingu Konstytucji 3 maja w Białymstoku z wynikiem 155cm. O pięć centymetrów wyżej reprezentantka ostrołęckiego klubu skoczyła w 2 Memoriale Romualda Wojnowskiego uzyskując kwalifikację na Mistrzostwa Polski U18.

Fenomenalnie Aleksandra wypadła również na Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS 2022. Zajęła pierwsze miejsce w kategorii do lat 18, kompletnie deklasując rywalki z wynikiem 173cm, który był jej nowym rekordem życiowym i przepustką na Mistrzostwa Polski seniorek. Był to jej debiut na imprezie tej rangi w kategorii seniorek. W Suwałkach pokonała wysokość 164cm, co dało 12 miejsce wśród najlepszych zawodniczek w Polsce.

Pechowy dla Aleksandry okazał się start na Mistrzostwach Polski U18 w Bielsko-Białej. W finale konkursu skoku wzwyż Dobkowska nie zaliczyła żadnej wysokości i została sklasyfikowana na 12 pozycji.

Dyscyplina: Lekkoatletyka
Klub: Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki Elektro-Energetyka
Wiek: 16 lat