Iza Piskorek Kyokushin Karate

3 oddane głosy

Głosowanie zakończone

Obecnie poza rankingiem

Iza Piskorek to jedna z czołowych postaci Międzyszkolnego Klubu Kyokushin Karate. Zawodniczka, którą prowadzi sensei Artur Prusiński zalicza ciągły progres, a rok 2022 był dla niej bardzo udany.

Najważniejszą imprezą dla młodej wojowniczki były Mistrzostwa Europy Kadetów, Juniorów i Młodzieżowców Karate Shinkyokushinkai Europejskiej Organizacji Karate EKO. By wziąć udział w tym niezwykle prestiżowym wydarzeniu Iza musiała najpierw przebrnąć przez turniej kwalifikacyjny Polskiej Federacji Karate Shinkyokushin do Mistrzostw Europy U-16, U-18 i U-20. Aby uzyskać kwalifikację do wyjazdu na turniej rangi ME, trzeba było wygrać swoją kategorię wagową i wiekową lub zająć drugie miejsce. Iza zdobyła przepustkę do europejskiego czempionatu zajmując drugą lokatę w zawodach.

Na początku listopada członkini Międzyszkolnego Klubu Kyokushin Karate udała się do stolicy Bułgarii by dumnie reprezentować nasz kraj na Mistrzostwach Europy Kadetów, Juniorów i Młodzieżowców Karate Shinkyokushinkai Europejskiej Organizacji Karate EKO. Reprezentacja Polski zdobyła łącznie 25 medali, co dało trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej. Swój udział w tym osiągnięciu miała Iza zdobywając brązowy medal w kategorii U16 +65kg. W walce o wejście do najlepszej czwórki Iza nie dała żadnych szans swojej przeciwniczce z Węgier i bez większych problemów awansowała do półfinału, gdzie musiała uznać wyższość litewskiej zawodniczki. Ich walka była bardzo wyrównana, o czym świadczył niejednogłośny werdykt sędziów.

Patrząc na progres jaki zalicza Iza z sezonu na sezon, możemy spodziewać się, że w 2023 roku ponownie będzie o niej głośno.

Dyscyplina: Kyokushin Karate
Klub: Międzyszkolny Klub Kyokushin Karate
Miasto:Iza Piskorek

Głosowanie zostało zakończone


Pozostali kandydaci

Sponsorzy główni


Partner wydarzenia

Samorząd Województwa Mazowieckiego

Patronat honorowy

Marszałek Województwa Mazowieckiego

Sponsorzy i partnerzy


Partnerzy

  • Studio Wysmułek
  • DJ Jacek
  • Foton
  • HDST

Patronat medialny


Marszałek Województwa Mazowieckiego

Wydarzenie pod Patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Samorząd Województwa Mazowieckiego

Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.