2 oddane głosy

Głosowanie zakończone

Obecnie poza rankingiem

Kamil Bojarski znakomicie prezentował się na arenach ogólnopolskich w sezonie 2022. Reprezentant WOPR-OS Ostrołęka jak na razie w stu procentach spełnia pokładane w nim nadzieje.

Kamil sezon zainaugurował występem na Grand Prix Polski w Warszawie. Efektem startu w stolicy było zdobycie brązowego medalu w  sztafecie 4x25 m holowanie manekina.

Na przestrzeni całego roku Bojarski kapitalnie spisywał się podczas zawodów Pomorskiej Ligi w Ratownictwie Wodnym 2022. W trakcie trzech rund podopieczny Dariusza Małkowskiego zdobył osiem złotych oraz dwa srebrne medale w kategorii junior.

Z bardzo dobrymi wspomnieniami młody ratownik wrócił z Mistrzostw Polski w ratownictwie morskim, które odbyły się 6-7 sierpnia w Kątach Rybackich. Kamil wraz Adamem Wiśniewskim zdobyli brązowy medal w konkurencji wyścig z deską.

Passę medalową na zawodach Grand Prix Polski reprezentant ostrołęckiego klubu podtrzymywał w Kędzierzynie-Koźlu, Ostrołęce i Zabrzu. Łącznie Kamil wywalczył cztery złote, dwa srebrne i dwa brązowe krążki.

Bank z medalami 18-latek rozbił na Śródlądowych Mistrzostwach Polski w ratownictwie wodnym. Pierwszy dzień zmagań zakończył ze złotym i dwoma srebrnymi medalami. Drugiego dnia rywalizacji trzykrotnie stawał na najniższym stopniu podium. Dodatkowo Bojarski zajął trzecie miejsce w klasyfikacji indywidualnej junior.

Skwitowaniem udanego sezonu w wykonaniu utalentowanego juniora były Zimowe Mistrzostwa Polski w sportowym ratownictwie wodnym, które odbyły się w dniach 17-18.12.2022 r. w Szczecinie. Kamil i koledzy ze sztafety na dystansie 4 x 50 m z pasem ratowniczym przypłynęli  na drugim miejscu.

Dyscyplina: Ratownictwo Wodne
Klub: Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe WOPR-OS w Ostrołęce
Wiek: 18 lat
Miasto: Ostrołęka