brak oddanych głosów

Głosowanie zakończone

Obecnie poza rankingiem

Klub Fight Academy Ostrołęka znany jest ze znakomitego szkolenia młodzieży. Świetnym przykładem tego twierdzenia jest bardzo utalentowany Szymon Orzoł.

Etapem przygotowań do kwietniowych Mistrzostw Polski Low-kick w Piotrkowie Trybunalskim była dla 18-latka walka podczas 69 edycji warszawskiej Grandy. Szymon nie będzie dobrze wspominał tego startu, ponieważ przegrał z zawodnikiem z Wieliczki.

Znacznie lepiej poszło podopiecznemu Arkadiusza Ludwiczaka na samej imprezie mistrzowskiej. Brązowy krążek w kategorii do 71 kg junior starszy to wspaniały sukces. Szymon w drodze po medal pokonał zawodników z Poznania, Łodzi i Wieliczki. Trzy tygodnie później Orzoł wystartował na najważniejszych amatorskich zawodach K1 czyli Mistrzostwach Polski. Mistrzostwa odbyły się w Kartuzach i do rywalizacji przystąpiło 310 najlepszych zawodników w Polsce. Po wygraniu pierwszego pojedynku na drodze Szymona stanął zawodnik gospodarzy  Kacper Śleszyński. Sędziowie wypunktowali 2:1 dla przeciwnika jednak punktacja w tej walce była krzywdząca dla Szymona, przyznawanie punktów za trafienia było zdaniem wielu osób bardzo stronnicze. Rywalizację w kategorii do 71 kg junior starszy reprezentant ostrołęckiego klubu zakończył tym razem bez zdobyczy medalowej. Podobny scenariusz wydarzył się podczas Pucharu Polski K1 w Starachowicach. Szymon również znalazł się poza strefą medalową,

Podsumowaniem świetnego roku w wykonaniu Szymona była zwycięska walka na Gali Kurpiowska Kuźnia Mistrzów. Młody wojownik pokonał przed własną publicznością Ignacego Gaika z Ninja Academy Warszawa.

Dyscyplina: Sporty walki
Klub: Fight Academy Ostrołęka
Wiek: 18 lat