Amelia Zabielska Koszykówka

27 oddanych głosów

Głosowanie zakończone

Obecnie poza rankingiem

Amelia Zabielska należy do grona najlepszych zawodniczek w kategorii do lat 14 na Mazowszu. Podopieczna Tomasza Pierzchały to niekwestionowana liderka drużyny MUKS Unia Basket Ostrołęka.

Amelia to strzelczyni najwyżej klasy, a świadczą o tym statystki z sezonu 2022/23. Zawodniczka grająca na pozycji rzucającej obrończyni bądź rozgrywającej ma najlepszą średnią zdobywanych punktów na mecz (23.0) w ramach rozgrywek ligowych Warszawskiego Okręgowego Związku Koszykówki Województwa Mazowieckiego U14 oraz drugą najlepszą średnią (25.2) w kategorii do lat 15.

2022 rok był w wykonaniu Amelii znakomity pod względem drużynowym ale również indywidualnym.

Zawodniczki Unii Basket zostały mistrzyniami Mazowsza do lat 13, wygrały prestiżowe turnieje w Krakowie oraz Bydgoszczy, a także wywalczyły piąte miejsce podczas turnieju finałowego Mistrzostw Polski U13 w Ostrowi Mazowieckiej. W trakcie tych imprez Amelia zgarnęła kilka nagród indywidualnych – na Turnieju Canpack Cup w Krakowie została wybrana do najlepszej drużyny rozgrywek, a na Turnieju o Puchar Prezydenta Bydgoszczy otrzymała statuetkę MVP całych zmagań.

Nagrodą za wspaniała postawę zawodniczki na przestrzeni całego roku było powołanie do kadry województwa mazowieckiego na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży dywizji B dziewcząt w Żyrardowie. Reprezentantki Mazowsza na czele z Amelią odniosły spektakularne zwycięstwo w dywizji B i w marcu 2023 roku udadzą się na turniej finałowy do

Łańcuta, gdzie powalczą o Mistrzostwo Polski. Koszykarka ostrołęckiego klubu po raz kolejny potwierdziła swój ogromny talent najpierw zostając najlepszą zawodniczką w meczu z województwem opolskim, by następnie otrzymać nagrodę dla najlepszej koszykarki całego turnieju.

Dyscyplina: Koszykówka
Klub: MUKS Unia Basket Ostrołęka
Wiek: 13 lat