486 oddanych głosów

Głosowanie zakończone

8 miejsce w rankingu

Gabriela Grabowska wyrasta na liderkę żeńskiej części ekipy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego WOPR-OS w Ostrołęce. Podopieczna Dariusza Małkowskiego świetnie prezentowała się na ogólnopolskich arenach pływackich.

Pierwszy medal w 2023 roku Gabriela wywalczyła 15 kwietnia podczas Grand Prix Polski w sportowym ratownictwie wodnym, które odbyło się w Żyrardowie. Grabowska zajęła pierwsze miejsce na dystansie 100 m ratowanie manekina w płetwach z nowym rekordem życiowym 1,09,70 s. w kategorii junior młodszy.

Niecałe dwa tygodnie później w jej gablocie pojawiły się dwa kolejne krążki – srebrny i brązowy wywalczone w Redzie podczas pierwszej rundy Pomorskiej Ligi w Ratownictwie Wodnym 2023.

Młoda pływaczka bank z medalami rozbiła 3 czerwca w Sochaczewie. Na Mistrzostwach Mazowsza zdobyła 6 złotych medali oraz tytuły najlepszej zawodniczki w kategorii Open i junior młodszy.

Gabriela znakomicie zaprezentowała się również przed swoją publicznością. 7 października podczas Grand Prix Polski w sportowym ratownictwie wodnym w Ostrołęce stanęła na drugim stopniu podium w konkurencji 100m ratowanie manekina z pasem w kategorii junior młodszy.

Wysoką formę zdołała podtrzymać do zawodów czwartej rundy Pomorskiej Ligi w Ratownictwie Wodnym 2023, które odbyły się 15 października w Kościerzynie. Reprezentantka ostrołęckiej ekipy na kurpiowszczyznę wróciła ze złotym, dwoma srebrnym oraz brązowym krążkiem.

Kościerzyna ponownie okazała się dla niej szczęśliwa w dniach 16-17 grudnia. Podczas Zimowych Mistrzostw Polski w sportowym ratownictwie wodnym wywalczyła trzecią lokatę w konkurencji drużynowej rzut liną występując w parze z Aleksandrą Żochowską.

Dyscyplina: Ratownictwo wodne
Klub: WOPR Ostrołęka