Magdalena Olszewska Lekkoatletyka

1 oddany głos

Głosowanie zakończone

Obecnie poza rankingiem

Magdalena Olszewska to jedna z najbardziej doświadczonych zawodniczek Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki, która od kilku sezonów z powodzeniem rywalizuje w imprezach ogólnopolskich, uzyskując w nich wartościowe wyniki.

Podopieczna Katarzyny i Konrada Szuster najważniejszy start zaplanowany miała w środku wakacji. 23-letnia zawodniczka pochodząca z Białobieli celowa w jak najlepszy wynik Mistrzostw Polski U23, które zostały przeprowadzone w Suwałkach. Reprezentantka OKLA trafiła z formą, ale wynik 40,20 m nie dał w obecnym sezonie miejsca na podium w rzucie dyskiem. W efekcie doświadczona zawodniczka uplasowała się na piątej lokacie, ale uzyskany wynik zapewnił jej pierwszą klasę sportową.

Medal przypadł za to Magdalenie Olszewskiej w Akademickich Mistrzostwach Polski w Bielsko-Białej. W przeprowadzonych w maju zawodach podopieczna Katarzyny i Konrada Szusterów uzyskała 40.36 m i w stojącym na bardzo wysokim poziomie konkursie zajęła trzecią lokatę i tym samym zdobyła brązowy medal.

Z pewnością dla 23-letniej zawodniczki to nie koniec medalowych aspiracji i rok 2022 będzie pełnym wyzwań. Zawodniczka OKLA mierzyć się będzie na ogólnopolskich arenie już tylko w gronie seniorek.

Dyscyplina: Lekkoatletyka
Klub: Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki Elektro-Energetyka
Wiek: 23 lata
Miasto: Białobiel