Paweł Goździewski Karate

7 oddanych głosów

Głosowanie zakończone

44 miejsce w rankingu

O tym, że Paweł Goździewski jest jednym z najbardziej utalentowanych zawodników młodego pokolenia w Ostrołęckim Klubie Karate Kyokushin wiadomo od dawna. 17-latek zalicza się już nie tylko do krajowej, ale również europejskiej czołówki zawodników karate.

Okres od 12 marca do 15 kwietnia był bardzo intensywny dla zdolnego karateki. W tym czasie Paweł wziął udział w aż czterech imprezach i z każdej z nich przywoził medal. Zajął trzecie miejsce w kategorii kumite -70kg podczas Mistrzostw Województwa mazowieckiego w Karate, wywalczył srebrny medal w kategorii kumite -70kg w Warszawie podczas Mistrzostw Makroregionu Wschodniego i Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w karate kyokushin, zdobył brązowy krążek w kategorii kumite Juniorzy -70kg podczas 10 edycji Ogólnopolskiego Turnieju MAZOVIA CUP w Piasecznie, a także stanął na drugim stopniu podium podczas IKO Polish Cup 2023 w Ostródzie.

Do końca roku reprezentant ostrołęckiego klubu brał udział tylko w zawodach o randze mistrzowskiej. Eksplozja talentu Pawła miała miejsce w dniach 21-22 maja podczas 36. Wagowych Mistrzostw Europy rozgrywanych we Wrocławiu. Goździewski po pięciu zwycięskich walkach sięgnął po tytuł mistrza w kategorii -70 kg junior 16-17 lat.

Kolejny bardzo ważny medal zawisł na jego szyi 25 listopada. W Bartoszycach podczas Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowców uplasował się na trzeciej lokacie w kategorii juniorów do 70 kg.

Zwieńczeniem niezwykle udanego dla Goździewskiego roku były grudniowe turnieje. Mowa o 20 Mistrzostwach Europy i Pucharze Europy w karate kyokushin rozgrywanych w dniach 9-10 grudnia w Budapeszcie oraz XXXIX Pucharze Polski kyokushin karate młodzików, juniorów i seniorów, który odbył się 16 grudnia w Katowicach . Podopieczny shihana Wiesława Orzoła w stolicy Węgier zdobył brązowy medal  w kategorii Juniorów -70kg. Z Katowic wrócił ze srebrnym krążkiem wywalczonym w kumite juniorów do 70 kg.

Dyscyplina: Karate
Klub: Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin
Wiek: 17 lat lat