Martyna Narewska Podnoszenie ciężarów

brak oddanych głosów

Głosowanie zakończone

Obecnie poza rankingiem

Martyna Narewska to wielka nadziej polskich ciężarów. W 2023 roku do kolekcji 20-latki wpadł kolejny tytuł mistrzyni Polski.

Podopieczna Anny Mikołajczyk postanowiła się nie patyczkować w 2023 roku i od razu udała się na Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów do lat 20. W dniach 24-26 marca Ciechanów gościł najbardziej utalentowane zawodniczki i zawodników w naszym kraju. W tym gronie znalazła się oczywiście Martyna, która była główną faworytką w swojej kategorii. Jak na wspaniałą sportsmenkę przystało Narewska wytrzymałą wojnę nerwów i zdobyła tytuł mistrzyni Polski. Jej najlepsza próba w rwaniu to 91 kg, a do tego podrzuciła 110 kg. Dzięki temu zdobyła złoto za dwubój oraz małe "krążki" za boje w kategorii +87 kg.

Po raz kolejny reprezentantka ostrowskiego klubu nie miała sobie równych 27 maja. Podczas III memoriału upamiętniającego Zygmunta Klepackiego Martyna w cuglach wygrała klasyfikację kobiet.

Publiczność mogła podziwiać umiejętności Martyny po raz ostatni w dniach 24-26 sierpnia. Podczas rozgrywanych w Łapach XXVI Ogólnopolskich Mistrzostw Polski Ludowych Zespołów Sportowych w podnoszeniu ciężarów utalentowana zawodniczka stanęła na drugim stopniu podium w kategorii +81 kg. W najlepszym podejściu w rwaniu uzyskała 76 kg, zaś w podrzucie 96 kg.

Dyscyplina: Podnoszenie ciężarów
Klub: UOLKA Ostrów Mazowiecka
Wiek: 20 lat lat