Julia Stachurska Podnoszenie ciężarów

42 oddanych głosów

Głosowanie zakończone

29 miejsce w rankingu

Julia Stachurska to przyszłość ostrołęckiego podnoszenia ciężarów. Reprezentantka Uczniowskiego Klubu Sportowego Atleta Ostrołęka w 2023 roku zanotowała najlepsze wyniki w dotychczasowej karierze.

Powody do dużego optymizmu Julia dała już 4 marca. Podczas Otwartych Mistrzostw Powiatu Siedleckiego w dwuboju uzbierała 113 kg (50 kg w rwaniu oraz 63 kg w podrzucie), ustanawiając trzy rekordy życiowe. Uzyskany wynik dał jej złoty medal.

Kolejne rekordy życiowe zostały poprawione przez Stachurską podczas Mistrzostw województwa mazowieckiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych do lat 17. Przedstawicielka ostrołęckiego klubu wystartowała w kategorii wagowej +81 kg. Na siedleckim pomoście Julia wykręciła 123 kg w dwuboju i uplasowała się na drugiej pozycji, tuż za mistrzynią Europy z LMPKPC Sokołów Podlaski. Stachurska ustanowiła zarazem dwa rekordy życiowe w rwaniu i dwa w podrzucie.

W strefie medalowej podopieczna Władysława Niedźwieckiego znalazła się również podczas Mistrzostw Polski Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w podnoszeniu ciężarów. Młoda sportsmenka wywalczyła brązowy krążek w kategorii młodziczek +81 kg. W rwaniu wyniosła nad głowę 56 kg, w podrzucie wybiła nad głowę 73 kg. W dwuboju olimpijskim zebrała 129 kg i trzy rekordy życiowe.

Po tym sukcesie Stachurska rozpoczęła etap przygotowań do Mistrzostw Polski Młodziczek i Młodzików odbywających się w biłgorajskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Pierwszym przystankiem w drodze na krajowy czempionat były Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego w podnoszeniu ciężarów juniorek i juniorów do lat 15, które 30 września rozegrano w Nowym Dworze Mazowieckim. Przedstawicielka ostrołęckiego klubu została mistrzynią Mazowsza kategorii wagowej +81 kg.

Tydzień później Julia udała się do Raszyna by wziąć udział w kwalifikacjach do Mistrzostw Polski Młodziczek i Młodzików od 13 do 15 lat. W dwuboju zgromadziła 127 kg i ten wynik pozwolił jej zająć pierwszą lokatę w tej strefie kwalifikacyjnej.

Wreszcie przyszedł czas na start w Mistrzostwach Polski Młodziczek i Młodzików. W Biłgoraju utalentowana zawodniczka spełniła swoje wielkie marzenie o zostaniu medalistą krajowych Mistrzostw. Z wynikiem 127 kg w dwuboju zdobyła trzecią lokatę w Polsce wśród zawodniczek kategorii +81 kg.

Dyscyplina: Podnoszenie ciężarów
Klub: UKS Atleta Ostrołęka