Dominik Gręda Sporty walki

57 oddanych głosów

Głosowanie zakończone

21 miejsce w rankingu

Dominik Gręda dźwiga na barkach miano lidera Uczniowskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego Victoria Ostrołęka. Fighter w 2023 roku święcił sukcesy na imprezach rangi mistrzowskiej.

Już pierwsza walka Dominika w 2023 roku, która miała miejsce podczas 79. edycji Warszawskiej Grandy w kickboxingu zwiastowała obfity w tryumfy sezon. Gręda w stolicy Polski pokonał bardzo dobrego i utytułowanego Michała Wodeckiego z Klubu Fight Gym Lublin.

Na początku marca Gręda ponownie dał swoim kibicom wielki powód do dumy. Podczas 6. Mistrzostw MMA Polska w Warszawie (największych amatorskich zawodach MMA w kraju) 19-latek wystartował w kategorii juniorów do 84 kg, do 23 lat. Pogromcę znalazł dopiero w wielkim finale. Werdykt walki wywołał jednak wielkie kontrowersje. Zdaniem ostrołęckich szkoleniowców Dominik zdecydowanie wygrał pojedynek finałowy, ale sędziowie wskazali 2:1 dla rywala.

Kolejne miesiące to dla młodego wojownika seria zwycięskich walk na ogólnopolskich galach. Pod koniec marca pokonał Mateusza Damięckiego podczas gali Real Fight Night, która odbyła się w Pabianicach. 10 czerwca podczas gali Babilon MMA 36 w Ostrołęce rozprawił się z Wojciechem Wocialem przez techniczny nokaut w 3 rundzie. Pod koniec września wygrał walkę w MMA na gali Carpathian Warriors XII w Przeworsku. Jego rywalem był Dawid Pietluch.

Do startów turniejowych reprezentant ostrołęckiego klubu powrócił 7 października. Jako cel obrał sobie Grand Prix Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu odbywające się w Mińsku Mazowieckim. Podopieczny Pawła Skuzy oraz Daniela Zaręby zmagania w kategorii wagowej senior 79 kg purpurowe pasy ukończył na drugiej lokacie.

Świąteczny prezent Dominik zafundował sobie 9 grudnia. Podczas 9 Mistrzostw Polski MMA Polska rozgrywanych w Warszawie zdominował swoją kategorię i sięgnął po tytuł mistrza kraju.

Dyscyplina: Sporty walki
Klub: UMKS Victoria Ostrołęka
Wiek: 19 lat lat