6 oddanych głosów

Głosowanie zakończone

46 miejsce w rankingu

Marcel Piersa to prawdziwy brylant w stajni Arkadiusza Ludwiczaka. Reprezentant Fight Academy Ostrołęka co raz mocniej puka do bram wielkiej kariery.

Marcel sezon 2023 rozpoczął od mocnego uderzenia. Już w marcu zdobył srebrny medal Pucharu Polski kick light juniorów do 69 kg.

Znakomitą dyspozycję Piersa zaprezentował także w maju. W trakcie szlifowania formy stoczył pojedynek na Charytatywnej Gali Sportów Walki – Olympia Fight Night V, która została zorganizowana przez Lidzbarski Klub Sportów Walki. Marcel bardzo pewnie rozprawił się z Janem Welensem reprezentującym Fighters Team Mrągowo Kickboxing Bartoszyce. Kilka dni później o Piersie ponownie było głośno, a to za sprawą kapitalnego występu podczas Mistrzostw Polski Juniorów i Seniorów K1. W Kartuzach młody wojownik stanął na drugim stopniu podium wśród juniorów w kategorii 67 kg. W drodze do finału stoczył walki z zawodnikami z: Wrocławia, Starachowic oraz Piekar Śląskich. Dopiero w najważniejszym pojedynku mistrzostw został pokonany przez bardziej doświadczonego zawodnika z Kalisza.

16 września przedstawiciel ostrołęckiego klubu dołożył do swojej kolekcji kolejny tytuł. Piersa został mistrzem Mazowsza kadetów i juniorów w kickboxingu w formule kicklight.

Końcówka roku była niezwykle intensywna dla podopiecznego Arkadiusza Ludwiczaka. W okresie od listopada do grudnia Marcel stoczył trzy pojedynki na ogólnopolskich arenach. Podczas Gali Kurpiowska Kuźnia Mistrzów w Ostrołęce pokonał na punkty Igora Greczela. Następnie podczas gali Arena Fight Night 3 w Płocku nie miał większych problemów z pokonaniem Tomasza Tomczyka. Kolejną ofiarą na liście zawodnika z Ostrołęki okazał się Dawid Wyszyński z Fight Club Radzymin, który musiał uznać wyższość Marcela podczas Gali KKM Kurpiowska Kuźnia Mistrzów w Wyszkowie.

Piersa na początku grudnia zafundował sobie wspaniały prezent pod choinkę. Fighter wywalczył pierwsze miejsce w grupie do 71 kg podczas Pucharu DFN w Bezledach.

Dyscyplina: Kickboxing
Klub: Fight Academy Ostrołęka
Wiek: 17 lat lat