1704 oddanych głosów

Głosowanie zakończone

3 miejsce w rankingu

Karol Rogoziński się nie zatrzymuje. Za reprezentantem Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka Ostrołęka kolejny, wspaniały sezon.

Karol po wygraniu poprzedniej edycji plebiscytu nie spoczął na laurach, a wręcz przeciwnie wziął się do jeszcze cięższej pracy chcąc udowodnić, że w pełni zasługuje na tytuł najpopularniejszego sportowca w regionie. Efekty jego starań mogliśmy zaobserwować podczas startów w 2023 roku.

Na początku marca w gablocie Rogozińskiego pojawiło się nowe trofeum. Podopieczny Dariusza Dąbrowskiego zajął pierwsze miejsce w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych na dystansie 5 km uzyskując czas 17:08:00. Najszybszy był również 2 kwietnia, kiedy to tryumfował w Ostrołęckim Biegu Papieskim na dystansie 3 kilometrów.

Kilkanaście dni później podczas V Otwartych Akademickich Mistrzostw Łomży w Biegu Ulicznym na dystansie 10 km, na metę dobiegł jako drugi. W czerwcu mieszkaniec miejscowości Dzbenin cieszył się z kolejnego tytułu. Tym razem nie miał sobie równych podczas Biegu Kolejarza w Ostrołęce na dystansie 5 km.

Karol w tym sezonie postanowił także kilkukrotnie sprawdzić się w biegu na dystansie 800m i rezultaty, które osiągnął można uznać za niezwykle udane. 10 czerwca wygrał bieg na 800m z czasem 2:02,90s. podczas mityngu lekkoatletycznego odbywającego się na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej. 3 września w Memoriale Eugeniusza Lokajskiego w Warszawie zajął drugie miejsce w biegu na tym samym dystansie wykręcając czas 2:00,34 s.

Rogoziński w sezonie 2023 wygrał również Cross Szalonego Kurpsia w Ostrołęce na dystansie 5 km oraz zajął pierwsze miejsce w Biegu Po Rekord podczas Testu Coopera w Ostrołęce.

Dyscyplina: Bieganie
Klub: UKS Siódemka Ostrołęka
Wiek: 24 lata lat
Miasto: Dzbenin