Błażej Samluk Ratownictwo wodne

56 oddanych głosów

Głosowanie zakończone

22 miejsce w rankingu

Dariusz Małkowski ekipę WOPR Ostrołęka przeobraził w prawdziwą kopalnię talentów. Do grona najbardziej perspektywicznych zawodników ostrołęckiej drużyny z pewnością należy Błażej Samluk.

Błażej z przytupem wszedł w sezon startowy 2023. 15 kwietnia podczas Grand Prix Polski w sportowym ratownictwie wodnym, które odbyło się w Żyrardowie zdobył złoty medal na dystansie 50 m ratowanie manekina w płetwach w kategorii młodzików oraz brązowy medal na dystansie 4x50 m z przeszkodami w kategorii Open w sztafecie. Kolejne medale rangi Grand Prix Polski zawisły na jego szyi 13 maja i co warte podkreślenia oba były wykonane z najcenniejszego kruszcu. W Kędzierzynie-Koźlu Samluk był najszybszy w kategorii Młodzik na dystansie 50 m ratowanie manekina i 50 m ratowanie manekina w płetwach. Ale to nie koniec jego popisów na Grand Prix Polski w ratownictwie wodnym. 7 października w Ostrołęce wywalczył srebrny krążek (100 metrów ratowanie manekina w płetwach) i brązowy (50 metrów ratowanie manekina młodzicy) oraz tytuł najlepszego zawodnika w kategorii młodzik.

Równie imponująco wyglądały starty młodego pływaka w Pomorskiej Lidze w Ratownictwie Wodnym 2023. Na przestrzeni całego cyklu zdobył 5 złotych, 1 srebrny i 1 brązowy medal.

Błażej z rozrzewnieniem będzie wracał do czerwca 2023 roku. 3 czerwca w Sochaczewie podczas Mistrzostw Mazowsza 3-krotnie stawał na najwyższym stopniu podium oraz otrzymał statuetkę dla najlepszego zawodnika w kategorii młodzik. Trzy tygodnie później ponownie miał ogromne powody do zadowolenia. Podczas 56 Letnich Mistrzostw Polski, które odbyły się w Poznaniu wywalczył złoty i brązowy krążek w kategorii młodzik.

Ale jak się okazało to nie jedyny medal rangi Mistrzostw Polski, który znalazł się w kolekcji Błażeja. W kończących sezon 2023 Zimowych Mistrzostwach Polski w sportowym ratownictwie wodnym, które odbyły się w Kościerzynie Samluk zdobył brązowy medal w kategorii młodzik w konkurencji 50 m ratowanie manekina w płetwach.

Dyscyplina: Ratownictwo wodne
Klub: WOPR Ostrołęka