Dariusz Aleksandrowicz Kolarstwo

417 oddanych głosów

Głosowanie zakończone

Obecnie poza rankingiem

Dariusz Aleksandrowicz wyrasta na czołową postać Klubu Kolarskiego 24h. Mieszkaniec miejscowości Czarnowiec w gminie Rzekuń zaliczył w 2022 roku kilka startów godnych odnotowania.

Dariusz z dobrej strony pokazał się już podczas wyścigu kolarskiego im. Mariana i Mieczysława Jachacych, biegnącego przez Wyszków i okoliczne gminy. Ostatniego dnia kwietnia Aleksandrowicz wystartował w wyścigu amatorów i mastersów na dystansie 80 km. Zawodnik KK24h zaprezentował solidną formę i dojechał do mety w grupie zasadniczej (peletonie). 24 godziny później doświadczonego kolarza można było zobaczyć na trasie drugiego etapu cyklu “Maratony Kresowe MTB” w Tykocinie. 53 kilometrową trasę Aleksandrowicz pokonał w czasie 2:06:41, który uplasował go na 20 pozycji w kategorii OPEN. Sobotni wyścig na szosie w Wyszkowie dał o sobie znać już w połowie dystansu. Na mecie widać było duże zmęczenie zawodnika.

Doświadczony zawodnik z pewnością znakomicie będzie wspominał czerwiec 2022 roku. Najpierw wybrał start w Górze Kalwarii, na kolejnym etapie cyklu Lotto Poland Bike Marathon (MTB). Stawka zawodników w kategorii OPEN na dystansie 54km liczyła, aż 78 osób. Dariusz zmagania ukończył na fantastycznym 7 miejscu. W jeszcze lepszym nastroju kolarz wrócił z Zambrowa. Podczas VII Maratonu Szosowego poprzeczka tlenowa powędrowała jeszcze w górę. Reprezentant KK24h postanowił wybrać najdłuższy z możliwych na zambrowskiej imprezie dystansów – 200km. Ta odległość kompletnie nie zrobiła na nim wrażenia i w cuglach wygrał całą rywalizację z czasem 6:28:07.

Ostatniego dnia lipca 46-latek uczestniczył w jednym z najbardziej obleganych wyścigów dla amatorów w Polsce - ORLEN Tour de Pologne Amatorów. Kolarze startowali z Hotelu Arłamów, gdzie również była zlokalizowana meta. Do pokonania mieli 75 kilometrów trudnej i wymagającej technicznie trasy z licznymi podjazdami. Wyścig to jednocześnie Memoriał Ryszarda Szurkowskiego, legendy polskiego kolarstwa. Dariusz Aleksandrowicz, górzysty dystans 75 km pokonał w czasie 2:26,10 i w gronie zawodników swojego klubu okazał się najszybszy.

O tym, że Dariusz potrafi przełamywać bariery ludzkiej wytrzymałości udowodnił podczas Wielkiego Szlema Jakuszyckiego. To impreza dla największych twardzieli. Składa się z trzech wyczerpujących konkurencji - biegu narciarskiego na 50 km, ultramaratonu górskiego na 51 km i rowerowego wyścigu na 62 km. W Wielkim Szlemie Jakuszyckim 2022 Aleksandrowicz uplasował się na trzecim miejscu open, co oznacza, że to najlepszy w historii wynik mieszkańca naszego regionu w tej rywalizacji.

Dyscyplina: Kolarstwo
Klub: Klub Kolarski 24H
Wiek: 46 lat
Miasto: Czarnowiec