Adrian Duszak Teqball

95 oddanych głosów

Głosowanie zakończone

17 miejsce w rankingu

Adrian Duszak to niezwykły zawodnik z gminy Kadzidło, który znany był do tej pory kibicom w całym regionie z uprawiania freestyle football, czyli trików piłkarskich. 23-letni piłkarz przez dziewięć lat szlifował formę, wygrywając różnego rodzaju zawody w kraju, a także zagranicą.

Wówczas przyszedł czas, aby zaprezentować w nowej dyscyplinie - teqballu. Reprezentant gminy Kadzidło został pierwszym singlowym mistrzem Polski, pokonując w finale Patryka Kamińskiego. Po mistrzostwach Adrian Duszak podkreślał, że spełnił swoje marzenie. Wówczas otrzymał także powołanie na mistrzostwa świata, które zostały przeprowadzone w Reims we Francji. W gronie najlepszych zawodników z całego globu zawodnik z Dylewa wywalczył brązowy medal, przegrywając w całej imprezie tylko jedno spotkanie i sprawiając olbrzymią niespodziankę.

Adrian Duszak coraz śmielej rywalizuje w nietypowych piłkarskich dyscyplinach i po spełnionych marzeniach, ma jeszcze jedno. Chciałby, aby teqball w przyszłości stał się dyscyplina w ramach Igrzysk Olimpijskich. Jak podkreśla fajnie byłoby zdobyć medal, który byłby ukoronowaniem sportowej kariery.

Dyscyplina: Teqball
Klub: niezreszony
Miasto: Dylewo

Adrian Duszak

Głosowanie zostało zakończone


Pozostali kandydaci

Sponsorzy

Partnerzy

  • DJ Jacek
  • Foton
  • HDST
  • AD Media

Patronat medialny