Sebastian Moszczyński Lekkoatletyka

36 oddanych głosów

Głosowanie zakończone

24 miejsce w rankingu

Sebastian Moszczyński to wielki talent Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki, który w kończącym się sezonie eksplodował formą i kolejnymi świetnymi wynikami. Podopieczny Andrzeja Danelskiego w najważniejszym starcie wywalczył złoty medal Mistrzostw Polski.

Reprezentant OKLA pochodzi z małej miejscowości Poścień Zamion k. Chorzele, a jego talent odkrył i oszlifował trener Andrzej Danelski. W 2018 roku największym sukcesem młodego lekkoatlety było wywalczenie złotego medalu Mistrzostw Polski U16 w Bełchatowie.

Po raz kolejny Sebastian Moszczyński uzyskał wynik 2.00 m i atakował nawet rekord kraju. Warunki atmosferyczne nie pozwoliły jednak skutecznie zmierzy się z wysokością 2.06 m. Podopieczny trenera Andrzeja Danelskiego od września 2018 roku jest uczniem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Białymstoku i może w zdecydowanie lepszych warunkach rozwijać swoją pasję pod okiem trenera Roberta Nazarkiewicza.

W obecnym sezonie na koncie 16-letniego zawodnika warto odnotować także m.in. zwycięstwo w finale Nestle Cup 2018, gdzie z wynikiem 2.00 m Sebastian Moszczyński również zdobył złoty medal. Na zakończenie sezonu podopieczny trenera Andrzeja Danelskiego wygrał w XXIX Memoriał im. Aleksandra Wojny, również skacząc 2.00 m.

Dyscyplina: Lekkoatletyka
Klub: OKLA Ostrołęka
Miasto: Poścień Zamion

Sebastian Moszczyński

Głosowanie zostało zakończone


Pozostali kandydaci

Sponsorzy

Partnerzy

  • DJ Jacek
  • Foton
  • HDST
  • AD Media

Patronat medialny