4 oddane głosy

Głosowanie zakończone

51 miejsce w rankingu

Dla Beaty Opęchowskiej sezon 2019 był zdecydowanie najlepszym w dotychczasowej karierze. Podopieczna shihana Wiesława Orzoła zaprezentowała pełnię swoich możliwości notując osiągnięcia nie tylko w kraju, ale na całym świecie.

Rozgrzewką dla zawodniczki można uznać udział w mistrzostwa Mazowsza, gdzie pewnie wywalczyła złoty medal w gronie seniorek +60 kg. Kolejne miesiące treningów wiązały się z przygotowaniami do imprez najwyższej rangi. Po drodze Beata Opęchowska wywalczyła brązowy medal w Akademickich Mistrzostwach Polski.

W maju w 33 Wagowych Mistrzostw Europy Karate Kyokushin we Wrocławiu podopieczna shihana Wiesława Orzoła wywalczyła wicemistrzostwo Europy w kategorii kumite senior +65 kg. W efekcie Beata Opęchowska otrzymała powołanie od Polskiego Związku Karate na All American Open.

W zawodach reprezentantka Ostrołęckiego KKK wywalczyła historyczną trzecią lokatę, a następnie otrzymała informację, że została powołana do reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w Japonii. W imprezie tradycyjnie przeprowadzonej w Tokio nie zdobyła medalu, ale odniosła jedno zwycięstwo nad zawodniczką z Filipin.

Sezon Beata Opęchowska zakończyła startem w mistrzostwach Europy open w Mińsku na Białorusi. W zawodach uplasowała się na czwartej lokacie, prezentując wysoką dyspozycję w walce eliminacyjnej i ćwierćfinałowej.

Dyscyplina: Karate
Klub: Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin
Miasto: Czerwin