Damian Niedźwiecki Lekkoatletyka

3 oddane głosy

Głosowanie zakończone

55 miejsce w rankingu

Damian Niedźwiecki to jeden z najbardziej utalentowanych kulomiotów ostatnich lat w Ostrołęckim Klubie Lekkiej Atletyki. Podopieczny trenerów Katarzyny i Konrada Szusterów czyni stałe postępy, ale również konkurencja staje się coraz mocniejsza.

W ostatnich dwóch sezonach reprezentant OKLA kilkukrotnie poprawiał rekord życiowy i pokonał barierę 18 metrów. W Mistrzostwach Polski Ludowych Zespołów Sportowych w Zamościu wynikiem 18.38 m wywalczył złoty medal, a w konkurencji rzutu dyskiem z rezultatem 52.40 m zajął trzecie miejsce na podium.

Kolejnym wyzwaniem dla 19-latka były Mistrzostwa Polski U-20 w Raciborzu, gdzie z wynikiem 18.45 m zdobył brązowy medal. Dodatkowo startował w rzucie dyskiem, gdzie z wynikiem 52.64 m uplasował się tuż za podium. W efekcie podopieczny trenerów Katarzyny i Konrada Szusterów otrzymał powołanie do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w szwedzkim Boras.

W zawodach spisał się poniżej oczekiwań i zajął piętnastą lokatę, jednak zebrał kolejne cenne doświadczenie i miejmy nadzieję, że już na stałe zadomowi się w barwach reprezentacji Polski.

Dyscyplina: Lekkoatletyka
Klub: OKLA Ostrołęka
Miasto: Różan

Damian Niedźwiecki

Głosowanie zostało zakończone


Pozostali kandydaci

Sponsorzy

Partnerzy

  • DJ Jacek
  • Foton
  • HDST

Patronat medialny